Pro zámořskou přepravu se nejvíce využívá kombinace antikorozních obalů s barierovou folii a vysoušedla.
Pro zaručení antikorozní ochrany musí být výrobek zabalen bez známek otisku rukou na povrchu a bez zbytku agresivních látek z čistících prostředků. V obalu nesmí být výrobek v kontaktu s materiály obsahujícími vlhkost (např. dřevo) nebo kyseliny, které by mohly narušit povrch. Při použití antikorozní folie ANTICOfol je potřeba vytvořit uzavřený obal ve, kterém vznikne ochranná atmosféra zamezující korozi. Obal lze uzavřít lepící páskou nebo svařit indukční svářečkou.
Naše obaly jsou napuštěny inhibitory koroze - (VCI z anglického Volatile Corrosion Inhibitor) – jedná se různé druhy obalů, které zabraňují vzniku koroze na povrchu kovů. Jedná se většinou o papír, fólie nebo určitý druh kapaliny.
Korozi zabraňují inhibitory koroze (VCI), které tyto obaly obsahují. Je standardem, že kovové díly se balí do různých druhů obalů a je přirozené, že v těchno obalech je přítomen vzduch/kyslík. Působením kyslíku na povrch kovů vzniká koroze, což je druh elektrochemickou reakce. Inhibitory, které jsou přítomny v antikorozních obalech vytváří ochranou vrstvu na povrchu kovu a tím zabrání této elektrochemické reakci - korozi. Tato ochranná vrstva neovlivňuje povrch kovu ani vzhledově a ani fyzikálně.
Pro dlouhodobé skladování je vyhodný jak antikorozní papír MULTIferro tak antikorozní folie ANTICOfol.
Ano, lze, využití antikorozních obalů nebo antikozního oleje je jednou z variant jejich využití. Zákazník se nemusí bát, že by mu výrobky v meziopracích zkorodovaly.
Doba trvání antikorozní ochrany je 24 měsíců, tuto dobu lzedále prodloužit, ale pouze jen na základě informací od zákazníka o přesném použití. Dobu prodloužení konzultujte s naším specialistou.
Ano, lze, kombinace antikorozního oleje s antikorozními obaly se nijak nevylučuje.